Asset Publisher Asset Publisher

Otwarty Dzień Lasu

W dniu 30 kwietnia obecnego roku w Leśnictwie Kłapówka Nadleśnictwa Głogów odbył się otwarty Dzień Lasu. Współorganizatorem tego święta był Zespół Szkół w Widełce.

W tym dniu, podczas pięknej pogody, dzieci i młodzież wraz ze swoimi opiekunami posadzili swój sosnowy las, a pracownicy Nadleśnictwa wraz z Burmistrzem Kolbuszowej i zaproszonymi gośćmi utworzyli „Aleję dębową".

Ponad trzystu uczestników, w tym przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści, brało czynny udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach z nagrodami, m.in. w zawodach wędkarskich, turnieju piłki siatkowej, czy konkursie plastycznym.

Powodzeniem cieszyła się możliwość przejażdżki konnej, pokaz pracy psów ratowniczych ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, a także prezentacja akcji gaśniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Mazur. Można było podglądać poszczególne etapy pracy garncarskiej i podziwiać rękodzieła twórców Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kolbuszowej.

Wszyscy obejrzeli film o Nadleśnictwie i wysłuchali opowieści myśliwskich kolegi Łowczego Karola z Towarzystwa Myśliwych.

Uczestnicy spotkania otrzymali upominki.