Asset Publisher Asset Publisher

#SprzątaMy 2022

Śmieci to nadal olbrzymi problem w polskich lasach, także naszych głogowskich. W skali kraju każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych., co kosztuje Lasy Państwowe blisko 20 mln zł rocznie. Środki te można byłoby przeznaczyć na inne cele np. budowę infrastruktury leśnej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów, która w Nadleśnictwie Głogów odbędzie się w dniu 23 czerwca 2022 roku, w godzinach 9:00-14:00. Wydarzenie jest trzecią edycją akcji Lasów Państwowych pn. „#SprzątaMy”. 15 czerwca ogólnopolskie sprzątanie lasów zostały zainaugurowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką. Para prezydencka i wolontariusze zbierali śmieci z lasów na terenie Nadleśnictwa Skierniewice.

 Na terenie Nadleśnictwa Głogów akcja rozpocznie się przy miejscu postojowym znajdującym się przy Strzelnicy Myśliwskiej PZŁ w leśnictwie Bór  (współrzędne geograficzne: 50.13044812528542, 21.98171784487655), gdzie nastąpi podział na grupy i wyznaczenie obszarów.

 Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, tj. osób prywatnych, szkół, instytucji pożytku publicznego, firm oraz innych podmiotów. Osoby, które wezmą udział w tym spotkaniu będą miały okazję oczyścić Głogowskie lasy z zanieczyszczeń oraz poznać podstawowe informacje na temat pracy leśników, ponieważ w akcję włączą się głogowscy leśnicy, którzy będą towarzyszyć sprzątającym. Każda z osób biorących udział w tym wydarzeniu otrzyma rękawiczki i worki na śmieci.

Aby wziąć udział w akcji należy wcześniej przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: piotr.labno@krosno.lasy.gov.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 662-197-004.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję „#SprzątaMy”Razem możemy przywrócić piękno otoczeniu leśnemu!