Lista aktualności Lista aktualności

Leśny weekend w Sanoku - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na weekend leśnych atrakcji, który odbędzie się w dniach 13-14 lipca w Sanoku. Wydarzenie organizowane z okazji 100-lecia Lasów Państwowych.

W sobotę 13 lipca o godzinie 10:00 odbędą się XVIII Regionalne Zawody Drwali na terenie obiektów MOSiR w Sanoku. Na miejscu przewidziano atrakcje i konkursy dla widzów oraz stoiska edukacyjne Lasów Państwowych i firm sponsorskich.

Drwale będą rywalizować ze sobą w pięciu konkurencjach: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie.

Z kolei w niedzielę 14 lipca na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku w godzinach 9:00-18:00 odbędzie się „Leśny piknik”, w którego programie przewidziano: stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, konkursy, gry i zabawy, projekcję filmu “Loret – leśnik z charakterem” (seanse w godzinach 10:00-15:00; ostatni seans o godz. 14:00), stoisko wykonywania gontów. Od piątku do niedzieli będzie można także zobaczyć rzeźbiarza podczas wykonywania rzeźby plenerowej.

W niedzielne popołudnie na scenie amfiteatru Muzeum Budownictwa Ludowego wystąpią: Zespół Sygnalistów „Echo Karpat” (15:00), Trio Kremenaros (15:30) oraz Paweł Orkisz z zespołem (17:00).

W załączeniu plakat.

Tekst: Edward Marszałek