Asset Publisher Asset Publisher

Zawody drwali 2021

23 lipca 2021 roku w Nadleśnictwie Głogów odbyły się kolejne Zawody Drwali. Zawody zostały zorganizowane w Leśnictwa Kłapówka i wzięło w nich udział 8 pracowników Zakładów Usług Leśnych świadczących swoje usługi na terenie Nadleśnictwa. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: ścinka drzew, okrzesywanie drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka na dokładność i złożona przerzynka kłód.

Rywalizacja już od samego początku była bardzo wyrównana, ale ostatecznie najlepszymi uczestnikami okazali się:

1. Krzysztof Mieleszko,

2. Damian Dziadura,

3. Paweł Plis.

Tak jak na ostatnich zawodach, zorganizowanych z uwagi na pandemię COVID-19 w 2019 roku, nie było przegranych i każdy zawodnik wrócił do domu ze wspaniałymi rzeczowymi nagrodami, które ufundowali sponsorzy: Sthil i Makita oraz Nadleśnictwo Głogów  i wykonujące prace leśne na terenie Nadleśnictwa Głogów Zakłady Usług Leśnych.

Zawód drwala to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów, wymagających dużej wiedzy, umiejętności technicznych i spostrzegawczości. Często praca wykonywana jest w trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystkim drwalom jeszcze raz dziękujemy za profesjonalne wykonywanie swojej codziennej ciężkiej pracy. 

Za udział w tegorocznych zawodach serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i sponsorom.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który przedstawia jedną z konkurencji - ścinka drzew.