Asset Publisher Asset Publisher

XVI Jesienna Giełda Ogrodnicza

W dniach 2 i 3 października 2021 r. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się XVI Jesienna Giełda Ogrodnicza, na której Lasy Państwowe wystawiły swoje stoisko promocyjno-edukacyjne.  

Przygotowaniem stoiska, które miało na celu promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej z akcentowaniem pożytków gospodarczych („Drewno z lasu”), funkcji ekologicznych („Pszczoły wracają do lasu”) i społecznych, w tym kwestii wykorzystania lasów dla różnych form aktywności (program „Zanocuj w lesie”), zajęły się Nadleśnictwa Głogów, Strzyżów, Dynów i Kańczuga. W ramach przygotowanego stoiska Nadleśnictwo Głogów odpowiadało za tematykę związaną z pszczelarstwem („Pszczoły wracają do lasu”).

Głównymi atrakcjami przygotowanymi w zakresie naszej wystawy był konkurs z wiedzy o lesie, w ramach którego za poprawne odpowiedzi można było otrzymać ciekawe gadżety promocyjno-edukacyjne wykonane głównie z drewna. Stoisko cieszyło się bardzo dużą popularnością. Podczas dwóch dni trwania targów wystawę odwiedziły setki ludzi.

Wszystkim uczestnikom targów oraz ich organizatorom dziękujemy. Dzięki tego typu wydarzeniom mamy okazję mówić o pracy leśników, promować różne funkcje lasów oraz przypominać o ważnej roli lasów w naszym życiu.

Dla lasu, dla ludzi!

Zdjęcia: Mateusz Piecuch i Monika Armata.