Asset Publisher Asset Publisher

Wkrótce akcja #sadziMy

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji sadzenia lasu, która odbędzie się w dniach 30 września i 1 października na terenie Nadleśnictwa Głogów. 

Wydarzenie to jest kontynuacją corocznej akcji sadziMY z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą. Akcję przygotowały Lasy Państwowe i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Łącznie Lasy Państwowo przeznaczą do rozdania podczas tego wydarzenia około miliona sadzonek rodzimych drzew leśnych.

Podczas tego wydarzenia, przy budynku Nadleśnictwa w Głogowie Małopolskim, w godzinach od 9:00 do 15:00 będą rozdawane sadzonki buka pospolitego, dębu szypułkowego oraz sosny pospolitej. Drzewka będzie można otrzymać bezpłatnie z zastrzeżeniem, że ich ilość będzie ograniczona - sadzonki będziemy rozdawać aż do wyczerpania zapasów  (jeśli wszystkie sadzonki rozdamy 30 września to akcja ograniczy się do jednego dnia). Chętni mogą otrzymać darmowo do 10 sadzonek.

Osoby, które będą zainteresowane odbiorem rodzimych gatunków drzew leśnych zapraszamy pod siedzibę Nadleśnictwa Głogów w Głogowie Małopolskim, ul. Fabryczna 57. Wszystkie niezbędne informację można uzyskać pod numerem telefonu – 662 197 004.

Mając na uwadze panującą na terenie naszego kraju epidemię, przed osobistym odbiorem sadzonek prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi aktualnymi wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aktualne informację można znaleźć w Serwisie Rzeczpospolitej Polskiej – kliknij tutaj (https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia).

Informujemy, że ilość drzewek jest ograniczona.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!