Asset Publisher Asset Publisher

Targi EKOGALA

W dniach 6 i 7 grudnia w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbyła się XIII edycja  EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości.

Stoisko promocyjno-edukacyjne, którego koordynacją zajęło się Nadleśnictwo Głogów zostało przygotowane pod hasłem przewodnim „Las wielu funkcji”. Powierzchnia ekspozycyjna została wypełniona posterami pt. „Polskie Lasy Państwowe zmieniamy się dla lasu dla ludzi”, na których przedstawiliśmy jak Lasy Państwowe potrafią połączyć produkcyjne funkcje lasu z zachowaniem różnorodności biologicznej, pozytywnym wpływem gospodarki leśnej na klimat (m.in. poprzez pochłanianie dwutlenku węgla), a także przedstawiliśmy las jako źródło owoców, grzybów i dziczyzny. Ważnym elementem stoiska był przekaz multimedialny z użyciem TV, na którym wyświetlaliśmy filmy promocyjne LP.

Główną atrakcją stoiska Lasów Państwowych był konkurs z wiedzy o lesie, w ramach którego za 2 poprawne odpowiedzi można było otrzymać talon na darmową choinkę, które rozdawaliśmy na zewnątrz budynku G2A Arena. Podczas dwóch dni targów EKOGALA przekazaliśmy blisko 500 choinek, które zostały przygotowane przez Nadleśnictwa Kolbuszowa, Leżajsk, Strzyżów i Głogów. To wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, ponieważ talony na choinki rozdaliśmy zaraz na początku trwania EKOGALI, pierwszego i drugiego dnia targów.

Wszystkim uczestnikom targów oraz ich organizatorom dziękujemy. Dzięki tego typu wydarzeniom mamy okazję mówić o pracy leśników oraz ważnej roli lasów w naszym życiu.

Dla lasu, dla ludzi!