Asset Publisher Asset Publisher

SARS-CoV-2 a spacer po lesie

 

Szanowni Państwo

Wprowadzone w celu ograniczenia pandemii koronawirusa obostrzenia w przemieszczaniu się nie dotyczą niezbędnych codziennych potrzeb, do których zalicza się spacer czy wyjście do lasu, pod warunkiem zachowania ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).   Zdajemy sobie sprawę jak ważna dla zdrowia jest możliwość spaceru w lesie otwartym dla społeczeństwa, który pozwala odetchnąć od trudnej codzienności.

W tym celu Nadleśnictwo Głogów na czas trwania stanu epidemii udostępnia do parkowania alternatywne, wskazane na mapie punkty i drogi leśne, tak aby nie dochodziło do nadmiernego gromadzenia się ludzi i samochodów w jednym miejscu.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich odwiedzających nasze lasy:

  • jeśli spacer po lesie nie jest niezbędny dla Waszego zdrowia - ZOSTAŃCIE W DOMU!
  • bezwzględnie stosujcie się do zasad umieszczonych na infografikach, jeśli widzicie na parkingu lub udostępnionej drodze leśnej kilka aut – jedźcie w inne miejsce,
  • nie używajcie ognia otwartego - wiosna to najbardziej palny czas w roku,
  • parkujcie na poboczu udostępnionych dróg lub wjazdach do lasu w taki sposób, aby nie blokować przejazdu dla służb leśnych i ratowniczych,
  • nie puszczajcie psów luzem (pies powinien być prowadzony na smyczy),
  • bezwzględnie stosujcie się do bieżących komunikatów i poleceń służb leśnych,
  • reagujcie na wszelkie zauważone w trakcie spacerów zachowania, które prowadzą do niszczenia lasów lub są uciążliwe dla innych odwiedzających lasy, jak np. jeżdżenie quadami, zaśmiecanie, palenie ognisk, niszczenie upraw, drzew czy urządzeń leśnych, itp. (dzwońcie na Policję 997 lub do Straży Leśnej pod numer 692 451 278 lub 600 239 354).

Życzymy miłego i bezpiecznego pobytu w naszych lasach.

   DARZ BÓR

NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA GŁOGÓW

 

 

Drogi udostępnione do ruchu są oznaczone w następujący sposób:

 

Mapa z zaznaczonymi udostępnionymi drogami leśnymi znajduje się w załączeniu - jeśli chcesz zobaczyć mapę kliknij tutaj.

Zachęcamy również do korzystania z map leśnych, które można znaleźć pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy.