Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie wydarzenia pn. „Sadzenie lasu w Nadleśnictwie Głogów dla grup zorganizowanych”

            W dniu 8 kwietnia 2022 roku na terenach leśnych Nadleśnictwa Głogów w leśnictwie Bór odbyło się wydarzenie pn. „Sadzenie lasu w Nadleśnictwie Głogów dla grup zorganizowanych”.

          Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, włączyło się w nią kilka dużych podmiotów: PGE Obrót Rzeszów wraz ze Szkołą Podstawową nr 13 im. św. Jana Kantego w Rzeszowie, PGE Dystrybucja Rzeszów,  Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy oraz Niepubliczne Przedszkole w Budach Głogowskich. Łącznie w trakcie kilkugodzinnej akcji, w której uczestniczyło ok. 170 osób, posadziliśmy ok. 3 000 drzew! Sadzenie odbywało się pod nadzorem pracowników Nadleśnictwa Głogów, którzy koordynowali całe wydarzenie, wspierali uczestników i pilnowali, aby drzewka były sadzone we właściwy sposób.

Akcja sadzenia lasu zakończyła się wspólnym ogniskiem zorganizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Głogów, na którym wspólnie podzieliliśmy się wrażeniami oraz podsumowaliśmy wydarzenie – ilość posadzonych drzew zaskoczyła wszystkich uczestników.

W związku z tym, że prace związane z sadzeniem lasu należy zaliczyć do szczególnie ważnych i niewątpliwie wymagających skoordynowania wielu czynników (przygotowanie sadzonek, optymalne warunki wilgotnościowo-glebowe, organizacja transportu, zaangażowanie wykwalifikowanych pracowników), o czym mówiliśmy również w ramach wprowadzenia do sadzenia,  nie przewidujemy już w bieżącym roku organizowania takiego wydarzenia.

Fotografie: Jakub Ziaja.