Asset Publisher Asset Publisher

III Targi Łowiectwa i Leśnictwa

W dniach 26 i 27 października w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbyły się III Targi Łowiectwa i Leśnictwa, CARPATHIA HUNTING & FORESTRY. Patronat honorowy nad całym wydarzeniem objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, a przygotowaniem stoiska zajęło się Nadleśnictwo Głogów przy współudziale Nadleśnictwa Leżajsk. Tematem przewodnim były lasy wielofunkcyjne.

Głównym elementem wystawy, która wzbudziła największe zainteresowanie,  było tło drzewostanu w oprawie jesiennej, przed które przeniesiono „żywy” fragment lasu wraz z otaczającą go fauną i florą. Na stoisku, którego powierzchnia wynosiła 100 m², można było zobaczyć eksponaty zwierząt m.in. niedźwiedzia brunatnego, wilka, żubra i głuszca oraz uzyskać wiele ciekawych informacji na temat projektów realizowanych przez Lasy Państwowe np. „Pszczoły wracają do lasu” (wraz z prezentacją kłody bartnej, ramki z żywymi pszczołami i degustacją miodu) i Hodowlą Głuszca w Nadleśnictwie Leżajsk.

Ekspozycja została przygotowana w taki sposób, aby dostarczać  interesujących atrakcji i informacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy targów mieli okazję zdobyć nagrody biorąc udział w zabawach tj. Leśne Koło Fortuny, Głuszec - tak i nie, oraz rozpoznawanie gatunków drzew i zwierząt leśnych. Dla dorosłych czekała prezentacja posterów, pt. „Polskie Lasy Państwowe zmieniamy się dla lasu dla ludzi”, wraz z informacjami o naszych lokalnych działaniach z RDLP w Krośnie. Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych osób, które wypełniły ankietę pt. „Uczestnicy targów o leśnikach”, czekała sadzonka sosny lub dębu do wyboru. Łącznie w ciągu dwóch dni rozdaliśmy ponad 350 drzewek! Uczestnicy targów, którzy odwiedzali stoisko mieli okazję do podjęcia rozmów dotyczących przede wszystkim gospodarki leśnej, pozaprodukcyjnych funkcji lasu oraz problemów z jakimi mierzą się na co dzień podkarpaccy leśnicy. Tłumy osób, które przez dwa dni przechodziły przez nasze stoisko dały nam do zrozumienia, że wzbudziliśmy duże zainteresowanie wśród odwiedzających, z czego bardzo się cieszmy! Ważnym elementem drugiego dnia targów była oficjalna prezentacja filmu pt. „95 lat Lasów Państwowych”, a zaraz po niej Hubertus Rzeszowski zainaugurowany przez Polski Związek Łowiecki wraz z ceremoniałem wręczenia odznaczeń i ślubowania myśliwskiego. Targi zakończył koncert muzyki myśliwskiej, w wykonaniu zespołu przy RDLP w Krośnie „Echo Karpat”.

Wszystkim uczestnikom targów oraz ich organizatorom jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenie korzystnie wpływają na podnoszenie świadomości ludzi na temat leśników, ich pracy i roli lasów w naszym życiu. 

Dla lasu, dla ludzi!