Asset Publisher Asset Publisher

Bieg "Wolność jest w naturze" już za nami...

W sobotę 27 września 2014 roku, odbyło się otwarcie trasy biegowej w Leśnictwie Bór w ramach akcji „Wolność jest w naturze”. Z tej okazji miał miejsce bieg.

Zawodnicy rywalizowali na dłuższym wariancie trasy, który wynosi prawie 8 kilometrów długości.

Na starcie, stanęło 39 zawodników i zawodniczek. W imprezie uczestniczyli oprócz zawodników także ich rodziny i kibice. Ogółem około 100 osób. Najlepsi na pokonanie trasy i dobiegnięcie do mety, która znajdowała się przy Strzelnicy łowieckiej potrzebowali  niespełna pół godziny.

Nie czas był jednak najważniejszy, ale sam udział w zawodach i ukończenie biegu.

Po dobiegnięciu ostatniego zawodnika odbyło się wręczenie nagród i pucharów dla najlepszych zarodników i zawodniczek . Wręczono także nagrodę dla najstarszego uczestnika zawodów, którym okazał się Stanisław Kozioł. Nagrody zdobyli:

W kategorii „Kobiety":

I miejsce – Kowal Matylda

II miejsce – Bonarska-Ważny Dorota

III miejsce - Grabska Renata

W kategorii „Mężczyźni":

I miejsce – Gąsiorski Michał

II miejsce – Cisek Andrzej

III miejsce - Dziuban Łukasz

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulki oraz pamiątkowe medale. Na koniec zaproszono zarówno uczestników jak i organizatorów na poczęstunek - ciepłe napoje i potrawy z grilla.

Trasa biegowa w leśnictwie Bór jest to jedna z 25 wytyczonych i przygotowanych w ostatnim czasie przez Lasy Państwowe w całej Polsce tras biegowych. Intencją powstania tych ścieżek była chęć szerszego udostępnienia lasu społeczeństwu i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupie osób aktywnie wypoczywających i  relaksujących się na łonie natury, a jednocześnie upamiętnienie wydarzeń sprzed 25 lat.