Lista aktualności Lista aktualności

Otwarcie sklepu „Dobre z lasu” w Rzeszowie

We wtorek 27 września o godz. 12.00 w Rzeszowie przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 12 odbyło się otwarcie punktu sprzedaży ze zdrową żywnością pod marką „Dobre z Lasu”.

Ceremonii otwarcia pierwszego na podkarpacku sklepu „Dobre z lasu" towarzyszyło stoisko promocyjne Lasów Państwowych przygotowane i obsługiwane przez leśników z Nadleśnictwa Głogów. Przecięcia wstęgi dokonali: Artur Królicki - zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Marcin Hendzel - łowczy okręgowy PZŁ w Rzeszowie i Robert Kobos - prezes zarządu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „Kabanos” w Przecławiu.

„Dobre z lasu” to symbol gospodarowania zasobami przyrody w sposób zrównoważony i zgodny z misją Lasów Państwowych oraz oparty na zasadzie równomiernego zaspokajania potrzeb obu współzależnych od siebie stron – lasu i ludzi.  Marka „Dobre z Lasu” to gwarancja, że produkty pochodzą jedynie z lokalnych źródeł, wspierając przy tym niszowy rynek przetwórstwa leśnych produktów niedrzewnych przy zachowaniu wysokich standardów jakości.

Po oficjalnym otwarciu odbyła się degustacja dziczyzny i produktów pochodzenia leśnego. Przy stoisku LP znajdował się również grill, gdzie można było skosztować upieczonej kiełbaski z dziczyzny.

Całość spotkania  uświetnili sygnaliści zespołu „Echo Karpat”.