Lista aktualności Lista aktualności

Edukacja leśna w ramach XVII Mistrzostw Polski Amazonek w Damskim Siodle

          W dniu 9 września (sobota) odbyła się kolejna edycja wydarzenia pn. "Spacer z leśnikiem", realizowana sukcesywnie przez pracowników Nadleśnictwa Głogów.

Tym razem warsztaty zostały zorganizowane w Ludowym Klubie Jeździeckim Zabajka, gdzie w dniach 9-10 września odbywały się XVII Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle, zorganizowane przy współudziale środków Lasów Państwowych uzyskanych w ramach konkursu „Sportowa Natura”. Ze strony Nadleśnictwa Głogów przekazano 2 nagrody, które trafiły dla zwyciężczyni mistrzostw w dwóch kategoriach. 

Dzięki przeprowadzonym warsztatom edukacyjnym mieliśmy okazję przedstawić ogólne informacje na temat funkcjonowania Lasów Państwowych oraz omówić prace leśne wykonywane przez głogowskich leśników w drzewostanach w różnym wieku (uprawach leśnych, młodnikach, drzewostanach trzebieżowych i dojrzałych).

Warsztaty edukacyjne oraz nasz pobyt w ramach tego wydarzenia cieszył się dużym zainteresowaniem. W ciągu kilku godzin, które spędziliśmy na Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle, oprócz omawiania przez nas ustawowych działań gospodarczych, mieliśmy okazję również omówić funkcje lasu (funkcję: gospodarczą, ochronną i społeczną), zasady zachowywania się w lesie oraz odpowiedzieć wiele ciekawych pytań związanych z naszą codzienną pracą.

Dla lasu, dla ludzi!

Zdjęcia: Archiwum LKJ Zabajka.