Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczne wakacje

W dniu 21 czerwca 2022 r. pracownicy Nadleśnictwa Głogów wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego. W wydarzeniu wzięło udział około 150 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim.

W pierwszej części przygotowanej akcji, która rozpoczęła się przy zbiornikach wodnych w Głogowie Małopolskim, leśnicy wraz z policjantami omówili z dziećmi  zasady zachowywania się zarówno nad wodą, w lesie oraz w otoczeniu domów. Do akcji dołączył również ratownik medyczny, który przypomniał wszystkim zasady pierwszej pomocy. Druga część wydarzenia polegała na spacerze z leśnikiem po terenach leśnych Nadleśnictwa, podczas którego poruszono m. in. kwestie nielegalnych wjazdów do lasu oraz konsekwencji z tym związanych, problemów z zastawianiem rogatek leśnych często uniemożliwiających wjazd do lasu służbie leśnej i służbom ratunkowym, zagrożenia pożarowego w lasach, ale również wytłumaczono dzieciom co robić gdy się np. zgubimy się w lesie.

Spacer zakończył się przy siedzibie Nadleśnictwa, gdzie na wszystkich uczestników akcji czekał drobny poczęstunek przy ognisku. Przed powrotem do szkoły dzieci miały okazję zobaczyć również demonstracyjne gaszenie ogniska przy pomocy samochodu patrolowo-gaśniczego Nadleśnictwa, co spotkało się z bardzo dużym zaciekawieniem ze strony uczestników akcji.

 

Dla lasu, dla ludzi!